Pole tekstowe: Przedszkole w Jaworzni

100 Rocznica Odzyskania
Niepodległości przez Polskę

Dnia 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przygotowali piękny montaż słowno - muzyczny przypominający wydarzenia z 1918r. Były również tańce ku czci niepodległej Polski.   Wszyscy obecni na sali odśpiewali Hymn Polski oraz hymn szkoły. Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r.,                  a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

Akademię szkolną przygotowali: p. Dariusz Kwiatkowski, p. Jacek Sajdak, p. Dorota Zapała, p. Katarzyna Szymonek - Szczerbaty, p. Zofia Porzuczek, p. Dorota Wsół, p. Katarzyna Szczerbaty - Szymonek. Dekorację sali wykonała: p. Katarzyna Szczerbaty - Szymonek, p. Katarzyna Dąbek.